piątek, 12 września 2014

Uśmiech to podstawa!

 Budzi Cię ten nieznośny alarm dobiegający z Twojego telefonu. Jest tak bardzo wczesna godzina, a ty musisz wstać do tej strasznej szkoły, w której nie chcesz być. Nie chcesz siedzieć w niej kolejne osiem godzin. Zwlekasz się z łóżka z myślą, jaki świat jest paskudny...  Tutaj popełniasz ogromny błąd.

Czy ty również chcesz, aby Twoje życie było wspaniałe?
Co robić, aby takie było? 

1. PORANEK: 
Według mnie poranki są najważniejsze. Wszystko zależy od naszego nastawienia. Jeżeli obudzimy się i pierwsze co wypowiemy, czy pomyślimy to: 'Znowu to samo. Nic mi się nie chce. Tylko nie to.', to nasz cały dzień staje się negatywny.
Moje porady - Piękny poranek!: 
♥ wstań z uśmiechem na twarzy,
♥ pierwsze co powiedz to: 'Kolejny dzień, w którym mogę dać z siebie wszystko. Dzisiaj będzie piękny dzień. Ale jestem szczęśliwa/y.
♥Myśl pozytywnie, optymistycznie.
♥Zrób sobie pyszne, zdrowe, kolorowe śniadanko,
♥Wymyśl coś dobrego i kolorowego na drugie śniadanie do szkoły,
♥najważniejsze czynności wykonaj dzień wcześniej wieczorem, wtedy nie będziesz mieć tak dużo do zrobienia rano,
♥DZIEL SIĘ UŚMIECHEM, ZARAŻAJ NIM INNYCH od samego rana!2. SZKOŁA:
Jestem pewna, że większość z Was ma negatywne lub obojętne nastawienie do szkoły. Chciałabym, żebyście je zmienili. Jest wiele plusów chodzenia do szkoły. Wystarczy dobrze przemyśleć sprawę!
Moje porady - Szkolny czas!:
♥Uśmiechaj się, to najważniejsza zasada. Ustaw całą placówkę w uśmiechu!
♥Trzymaj się ze swoimi ukochanymi osobami - najbliższymi.
♥ Trzymaj nastawienie pozytywne - szkoła nie może kojarzyć Ci się tylko z nudą i porannym wstawaniem. Pomyśl ile możesz z niej wyciągnąć. Jest Ci bardzo potrzebna do przyszłego życia na poziomie, które pewnie chcesz osiągnąć.
♥Wierzę w twierdzenie: ''Jedzenie to najlepszy przyjaciel człowieka'', dlatego kolejny raz powtarzam, żebyście szykowali sobie pyszne przekąski!
♥ Słuchajcie muzyki.. na przerwach.
♥ Bierzcie do szkoły książkę i czytajcie!


3. PO SZKOLE - POPOŁUDNIE:
Moje porady - Miłe popołudnie!:
♥ Po powrocie ze szkoły chyba każdy jest bardzo zmęczony, dlatego potrzebne jest nam doładowanie energii. Polecam wyjść na spacer, zjeść coś dobrego (znowu to jedzenie), poczytać książkę, czy posłuchać muzykę!

♥ Po np. 30 minutach przerwy niestety musimy opuścić przyjemności i powrócić do obowiązków. Zacznijmy od pracy domowej, którą polecam odrabiać przy jakiejś spokojnej piosence. Następnie nauka: Bardzo ważne jest, aby uczyć się systematycznie, czyli z lekcji na lekcję. Wtedy o wiele łatwiej będzie Wam się uczyć do testu, czy kartkówki. Myślę, że dodam posta: 'Moje sposoby na naukę!'. :)
♥ Podczas dużej nauki rób sobie przerwy.
♥ Wspomnę, że ja osobiście lubię coś JEŚĆ (znowu żarcie, nosz kurczę!) podczas nauki. Jest mi wtedy łatwiej, może Wam również będzie :)

3.WIECZÓR:
Moje porady - relaks!
♥Wydaje mi się, że wieczór powinien być już typowo do odpoczynku. Serial, książka, film, komputer, czas z rodziną... to jest nasz czas, który poświęcamy swojemu odpoczynkowi.
♥Spakuj się wcześniej! Będziesz mieć to z głowy :)
♥Połóż się wcześniej, chyba że wolisz worek z ziemniakami rano.. co u mnie jest częste.

Mam nadzieję, że post Wam się spodobał! To tylko kilka moich porad, nie jestem specem i  nie wiem wszystkiego, dlatego chciałabym dostać od Was porady w komentarzach. Dostałam dużo opinii krytykujących, za co dziękuję. Dzięki temu wiem co mam naprawić. Ponieważ zaczęła się szkoła, to nie mam jak dodawać często notek, ale postaram się, żeby były co najmniej dwa posty tygodniowo. Do napisania! 

Gdzie mnie znajdziecie? 
SNAPCHAT - czerwonykliford
EMAIL - magdalenkao1237@wp.pl

6 komentarzy:

 1. hahaha ja mam zawsze worki, nawet kiedy się wyśpię... często korzystam z tych rad :) myślę, że w 2 klasie będę jeszcze bardziej się nich trzymać!
  http://soooooooooswagkocie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś śliczna! ♥ Genialny blog, na pewno jeszcze nie raz tu zajrzę i skomentuję! :)

  Zapraszam: (mam nadzieję, że odwdzięczysz się komentarzem)
  OLIWIA-BLOGG.BLOGSPOT.COM (KLIK) ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne porady :D sama stosuję niektóre z nich

  Zapraszam na mojego bloga. Jeśli Ci się spodoba zapraszam też do skomentowania i obserwacji. :)
  lilianka-blog.blogspot.com
  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki słodki piesek :)

  http://22-ffashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. fajne zdjecia!
  jeśli możesz to pokilkaj w kliki w poście u mnie!
  http://panmalofel.blogspot.com/2014/09/black-guns_13.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bardzo często się uśmiecham, przynajmniej się staram ;) Ale kiedy wstaje wcześnie rano i na dodatek chora, a wiem że muszę iść do szkoły, to niestety grymas na twarzy jest widoczny.

  lusiaa-lusiaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! Zostaw link do swojego bloga, ale nie spamuj. Nie bawię się w obs za obs, więc nie trać czasu :)
Madziikk